piątek, 8 stycznia 2016

Jakie prace naprawcze warto wykonać zimą?

Zimowa pogoda nie sprzyja długim remontom, ani intensywnym pracom budowlanym. Niemniej nawet teraz możemy zadbać o komfort w naszym domu, między innymi wykonując szereg drobnych napraw, na które wiosną i latem zazwyczaj szkoda nam czasu.


Zimowe porządki


Intensywne opady deszczu, niskie temperatury oraz krótki dzień zdecydowanie nie sprzyjają zewnętrznym pracom remontowym. Dlatego też, skoro i tak większość czasu spędzamy pod dachem, warto nareszcie wykonać te naprawy, które zawsze spychamy na dalszy plan. Zima to doskonały czas, aby skupić się na detalach wewnątrz domu. Nawet, jeśli wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, to z pewnością znajdzie się choć jeden element wymagający pilnej interwencji. Doskonałym przykładem są listwy podłogowe, które mimo iż nie pełnią strategicznej roli, to w dużym stopniu wpływają na estetykę wnętrz. Rewidując stan naszych podłóg z pewnością zauważymy luki przy zamocowanych wiele lat temu listwach, albo znacznie obluzowane fragmenty, za którymi gromadzi się kurz. Aby szybko zaradzić temu problemowi wystarczy odpowiedni, uniwersalny i bardzo mocny klej (może być to Mamut Glue) oraz kilkadziesiąt minut wolnego czasu – mówi Tomasz Mazurkiewicz ekspert firmy Den Braven. W ten sposób bardzo łatwo pozbędziemy się usterki, która pozornie sprawiała wrażenie znacznie poważniejszej. Innym miejscem, które warto poddać kontroli, są narożne fugi w łazience. Ze względu na swoje umiejscowienie są one bardzo podatne na działanie wilgoci, powstawanie pleśni i grzybów – mówi Tomasz Mazurkiewicz. Aby odświeżyć wygląd naszego prysznica lub wanny, fugę narożną należy usunąć specjalnym nożem do spoin oraz rozpuszczalnikiem do silikonu. Po oczyszczeniu fugi jej brzegi oklejamy taśmą malarską oraz wypełniamy nowym preparatem. Wybierając produkt wzbogacony o środek zapobiegający rozwojowi grzybów i pleśni na jego powierzchni (np. Silikon Sanitarny Extra firmy Den Brave), zabezpieczymy naszą łazienkę na wiele lat, a ponadto otrzymamy gładką, połyskliwą, odporną na detergenty i śnieżnobiałą fugę – podpowiada ekspert. Co jeszcze czekać na nas może zimową porą? Chociażby meble ogrodowe. Jeśli dysponujemy piwnicą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby już dziś podjąć się konserwacji mebli ogrodowych. Wtedy też wiosną od razu będziemy mogli rozkoszować się promieniami słońca, zamiast marnować pierwsze pogodne dni na przygotowania. Bazujące na naturalnych składnikach oleje, (jak choćby ten do mebli ogrodowych z linii Woodstar) pozwalają w prosty i szybki sposób wzmocnić naturalną odporność drewna, nadając mu satynowe wykończenie, zabezpieczając przed czynnikami atmosferycznymi, promieniami UV, grzybami oraz wodą – radzi ekspert.

Pomysłów na zimowe majsterkowanie jest wiele, dlatego też warto wykorzystać spędzony w domowym zaciszu czas na to, by zaoszczędzić sobie części pracy wiosną, gdy nadejdzie pora na nieuchronne wielkie porządki.
www.denbraven.pl
Źródło: http://flypr.biuroprasowe.pl/12564/przedsezonowe-majsterkowanie-%E2%80%93-jakie-prace-naprawcze-warto-wykonac-zima

Potrzebne elementy złączne




Każdy budowlaniec, aby wykonać dobrze swoją pracę, potrzebuje różnego rodzaju elementów pozwalających na trwały montaż konstrukcji bądź instalacji. Natomiast asortyment wyrobów śrubowych stosownych w budownictwie jest bardzo obszerny. Dlatego wykonując drobne naprawy pamiętajmy tym razem o dobrym dopasowaniu elementów łącznych. Technik mocowań oraz rodzajów elementów mocujących jest naprawdę wiele. Zanim więc dokona się zakupu danego zestawu, warto zastanowić się czy dobrane są one właściwie do materiału, z którym będą łączone oraz do jego przeznaczenia.

Przeglądając oferty sklepów internetowych można zauważyć jak wiele rodzajów zamocowań jest na rynku. Same tylko śruby, wkręty czy kotwy wykonane są nie tylko z różnych materiałów, ale mają również różne wymiary. Zamocowanie powinno być przede wszystkim do materiału w jakim będzie osadzone, oraz dopasowane do obciążeń, jakim będzie poddane.

Jak wybierać elementy mocujące? O tym możemy przeczytać w artykule na Przeglądzie Budowlanym


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz