czwartek, 26 stycznia 2017

Ułatwić życie pracownikom

Coraz więcej poważnych pracodawców przywiązuje wagę do środowiska, w jakim pracują ich pracownicy. Okazuje się, że nie bez powodu. Dobre, ergonomiczne meble, łaskawa dla oka kolorystyka i sprzyjająca atmosfera skutkuje, co wiadomo nie od dziś, zwiększoną wydajnością. Warto więc inwestować nie tylko w pracownika, ale również w jego otoczenie.

Meble w pracy
Meble w pracy

Niemal każda praca wiąże się z wymuszoną pozycją ciała. Czy to stojąca, czy siedząca, zmuszeni jesteśmy dostosować się do otoczenia, jakie nas otacza. Nie o to chodzi. To otoczenie powinno być dopasowane do nas. Dlatego, szczególnie jeśli od nas zależy dobór mebli, wybierzmy takie, by praca była łatwiejsza. I przyjemniejsza.


Innowacyjne rozwiązania


Ułatwiające prace rozwiązania można znaleźć we wszystkich meblach biurowych. Zarówno w biurkach, jak i krzesłach biurowych stosuje się obecnie mnóstwo mechanizmów, dzięki którym praca nie jest aż tak uciążliwa. Pozwalają one na dopasowanie mebla do indywidualnych potrzeb użytkownika. Są to między innymi gałki czy pokrętła odpowiedzialne za ruch oparcia, dopasowanie jego płaszczyzny, wysokość i położenie siedziska itd.

Coraz też częściej krzesła biurowe wyposażone są w elementy wykonane ze specjalnie w tym celu zaprojektowanych tworzyw. Są to np. wygodne, profilowane oparcia, czy siedziska, które dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej bądź pianki o różnej gęstości idealnie dopasowują się do postury siedzącego i optymalne podpierają jego ciało. Wspólną cechą dobrych krzeseł jest ruchome oparcie, które podąża za plecami osoby siedzącej, wygodne siedzisko o regulowanym pochyle, regulowane w dwóch płaszczyznach podłokietniki i dopasowujące się w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oparcie.

Jednak by wybrać prawdziwie wygodne krzesło, nie wystarczy chwilowa wizyta w sklepie. O jego wygodzie świadczy dopiero samopoczucie pracownika po 8 godzinach pracy.

Biurka także rządzą się tymi samymi prawami. Na uwagę zasługują te, których wysokość można regulować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb pracownika. Niektóre z oferowanych na rynku biurek posiadają też regulację nachylenie blatu, co umożliwia wygodniejsze korzystanie z komputera.

Jednak w tym wypadku trzeba zwrócić uwagę, by nie przedobrzyć. Zbyt duży pochył blatu wymusza zgięcie ręki w nadgarstku, co może skutkować bólem lub nawet poważniejszymi schorzeniami.

Dobrym rozwiązanie zarówno w przypadku krzeseł, jak i biurek jest zastosowanie kółek umożliwiających niemal bez wysiłkową zmianę położenia mebla.

Nowy design


Obecnie wybór mebli biurowych właściwie jest nieograniczony. Jednak nie tylko funkcjonalność jest ważna. Również estetyka wykonania, dokładność i elegancja jest na czasie. Tym bardziej że jesteśmy coraz bardziej świadomi i wymagający. Oczekujemy mnogości wzorów, formy i kolorów, by dobrać odpowiednie meble do swoich potrzeb i upodobań. Dlatego producenci prześcigają się w coraz bardziej innowacyjnych kształtach i w coraz ciekawszych rozwiązaniach. A wszystko po to, by usatysfakcjonować nasz zmysł estetyki, a jednocześnie zminimalizować negatywny wpływ mebli na nasze ciało.

Aktualnie największe zapotrzebowanie jest na meble lekkie, minimalistyczne, w których głównym materiałem jest metal. Stwarza on wrażenie lekkiej konstrukcji przy zachowaniu maksimum stabilności. Nie stwarza też sztucznych ograniczeń aranżacyjnych, gdyż możliwe jest dopasowanie do niego niemal każdego materiału, a co za tym idzie urządzenie biura w dowolnym stylu. Ciekawy efekt daje np. połączenie metalowych elementów z połyskującą, ciemną taflą szkła zastosowaną na blatach lub frontach szafek. Jednak w cenie jest też klasyka. Od zawsze mające zastosowanie w biurach drewno wciąż jest aktualne. Masywne biurka, ciężkie komody i skórzane krzesła wciąż są poszukiwane szczególnie do gabinetów dyrektorów i decydentów prywatnych spółek.

Estetyczne, ergonomiczne i funkcjonalne to trzy podstawowe wytyczne, za którymi podąża obecnie klient. Niespełnienie któregokolwiek z tych warunków skutkuje wykluczeniem. Klient nie zwróci uwagi, a tym bardziej nie kupi mebla, który nie będzie w pełni spełniał jego oczekiwań. Dlatego ceniące się firmy wciąż podążają za innowacjami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz